CAŁOROCZNY

Kurs pszczelarski ONLINE dla początkujących!

Kurs, z którym całkowicie SAMODZIELNIE I Z SUKCESEM poprowadzisz pasiekę.

  • Filmy instruktażowe z pasieki, animacje, notatki, infografiki i inne materiały dydaktyczne, w sumie ok 100 GODZIN NAUKI.
  • STAŁY DOSTĘP – tak długo jak będzie istniał ten kurs oraz dostęp do jego KOLEJNYCH EDYCJI!
  • Dodatkowo zostajesz członkiem klubu gratis, spotykamy się raz w miesiącu ONLINE, aby odpowiedzieć na Twoje pytania.
  • Nauka KROK po KROKU w połączeniu z praktyką w swojej pasiece “pod okiem” doświadczonego pszczelarza.
  • EKOLOGICZNE i konwencjonalne metody zwalczania warrozy – Ty wybierasz.
  • AKTUALNA WIEDZA – bo nauka wie coraz więcej na temat pszczół oraz zmieniają się metody gospodarki pasiecznej.
  • Podstawowa i esencjonalna wiedza, będąca FUNDAMENTEM, który pomoże Ci unikać najczęstszych błędów początkujących pszczelarzy a przez to strat czasu, finansów i zapału.
  • PORADNIK pszczelarski do którego będziesz wracać i nauczy Cię dobrych nawyków – CAŁY ROK W PASIECE.

Dla osób, które mają już pszczoły i chcą poszerzyć wiedzę, aby mieć lepsze efekty

Dla osób, które NIC nie wiedzą o pszczołach lub dopiero chcą założyć pasiekę.


pasja albo pomysł na życie

dodatkowy zarobek i własny miód

sposób na emeryturę

Nie utoniesz w chaosie informacji szukając odpowiedzi kiedy jeszcze nie umiesz odróżnić dobrych informacji od tych szkodliwych.
Spotykamy się co miesiąc online NA ŻYWO, a Ty możesz zapytać o wszystko czego potrzebujesz! Nagrywamy, więc nadrobisz!
Uczysz się stopniowo, praktykując w swojej pasiece KIEDY I GDZIE chcesz, nie musisz nigdzie wyjeżdżać, uczysz się w swoim tempie.
Dzięki naszej społeczności korzystasz z doświadczeń innych osób. Szybciej i łatwiej odniesiesz sukces a Twoja INWESTYCJA SIĘ ZWRÓCI

Co nas wyróżnia?

Stworzyliśmy kurs pszczelarstwa całkowicie online jako pierwsi w Polsce i dzięki temu zdobywając doświadczenie również w takiej formie nauczania, kolejne edycje jeszcze bardziej dopasowujemy do potrzeb początkującego praktyka pszczelarstwa.

Masz bezterminowy dostęp, dopóki istnieje ten kurs i jego kolejne edycje!

Mamy już wiele lat doświadczenia w zwalczaniu warrozy metodami ekologicznymi, choć dopiero teraz powoli te metody zaczynają zyskiwać popularność.

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem a w razie pilnych pytań można zawsze do nas dzwonić.

Dla nas to nie tylko praca. Pragniemy budzić poczucie odpowiedzialności oraz pasję do pszczelarstwa, bo dzięki temu nowi praktycy podejdą do niego z zaangażowaniem, a to będzie korzystne zarówno dla pszczół, jak i całego środowiska pszczelarskiego.

Tworzymy miłą atmosferę podczas spotkań naszego klubu i musimy przyznać, że osoby które do nas trafiają są na prawdę super! Ponadto uczymy się także od Was i z waszych doświadczeń.

Ten kurs obejmuje tylko zagadnienia z pszczelarstwa, nie uczymy pozostałych tematów z rolnictwa.

Możesz kupić kurs na raty! Sprawdź tą opcję w bramce płatności przelewy 24.

Kurs przygotował nasz zespół a jego autorem jest Dariusz Gielnik – technik pszczelarz, absolwent Państwowego Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, pszczelarz zawodowy oraz pasjonat z wieloletnim doświadczeniem, twórca apiportal.pl oraz współtwórca platformy e-learning-owej “Kurs Pszczelarski Online”, właściciel pasieki wędrownej na ulu wielkopolskim, organizator i prowadzący kursy online i stacjonarne. W 2022r odznaczony przez PZP brązową odznaką w uznaniu zasług dla Polskiego Związku Pszczelarstwa za szerzenie wiedzy.

Sam zaczynałem jako samouk. Za błędy, które popełniłem ucząc się pszczelarstwa zapłaciłem własnym czasem i pieniędzmi. Dlatego, abyś Ty mógł uniknąć porażek i strat, cieszył się efektami swojej pracy, zbiorami miodu i odniósł sukces, stworzyliśmy właśnie tą platformę. Nie każdy musi zostać zawodowym pszczelarzem, ale każdy powinien mieć dostęp do rzetelnej i praktycznej wiedzy – dla wspólnego dobra pszczelarzy i dobra pszczół.

Bardzo przyjemnie przekazana, duża, profesjonalna wiedza. Kurs pomógł zgłębić tajniki pszczelarstwa, rozwinął nową pasję. Wiedza oraz pomoc prowadzących pozwoliła na założenie pasieki oraz otrzymanie pierwszych zbiorów miodu. Z całym sercem mogę polecić kurs nawet dla osób wcześniej nie mających styczności z pszczołami. Wykładowcy bardzo sympatyczni z ogromem wiedzy. Polecam każdemu tą super przygodę i wspaniałych prowadzących. / Krzysztof Obraniak

Kurs pszczelarski „w pigułce”. Jeśli nie masz czasu a chcesz poznać, czy pszczelarstwo jest dla Ciebie, kurs ten jest strzałem w dziesiątkę. / Wioletta Kacprzyk

Polecam kurs, dużo rzetelnej wiedzy teoretycznej, którą można później zobaczyć i zastosować w pasiece. /Klaudia Bartosik

Profesjonalne podejście do kursantów, ogromna wiedza, gotowość dzielenia się własnymi…. (CZYTAJ DALEJ.. )

patentami zdobytymi w drodze doświadczenia. / Maria Pierzyńska

Profesjonalnie, z dużym zaangażowaniem prowadzone zajęcia, bardzo duża wiedza przekazana w sposób przystępny i sympatyczny. Wiele przydatnych, praktycznych informacji. Polecam. / Izabela Niemiec

Polecam kurs ponieważ było dużo praktycznej wiedzy i rad z doświadczenia bez „lania wody”. Podobały mi się zajęcia praktyczne, generalne podejście trenerów bardzo serdeczne, zachęcające do drążenia tematu”. /Aneta Markiewicz

Dołącz do nas i ciesz się efektami swojej pracy!

KONTAKT: tel.500275955 kontakt@kurspszczelarski.pl

Najczęściej zadawane pytania:

Jak wygląda nauka? Potrzebujesz komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, ponieważ korzystasz z kursu poprzez platformę (czytaj dalej…)

na naszej stronie internetowej. Znajdują się tam kolejne lekcje, publikowane kolejno od stycznia w ciągu roku, zgodnie z harmonogramem prac w pasiece. Dołączając później, masz dostępnych więcej lekcji z wcześniejszej części roku. Niektóre materiały możesz pobrać lub wydrukować. Dodatkowo możesz zadawać pytania do kursu, możesz także korzystać ze spotkań na żywo raz w miesiącu, aby omówić bieżącą sytuację w pasiece i poznać doświadczenia innych uczestników. Dostęp jest bezterminowy, dopóki istnieje ten kurs. Otrzymujesz go zaraz po zakupie kursu.

Skąd mam wiedzieć, czy pszczelarstwo jest w ogóle dla mnie? Masz wątpliwości? Zapisz się na DARMOWY MODUŁ (czytaj dalej…)

“Wprowadzenie do pszczelarstwa” (na samym dole strony), na pewno wyjaśni Ci sporo. Jeśli się zdecydujesz, ale uznasz, że to nie dla Ciebie, ule, rodziny pszczele i wszelki sprzęt możesz zawsze odsprzedać. Ważne, aby podejść do tego odpowiedzialnie i aby pszczoły były w dobrej kondycji, wtedy bez obaw je odsprzedasz.

Kiedy mogę dołączyć do kursu? W każdej chwili, ALE jeśli dopiero chcesz kupić pierwsze pszczoły, to warto przerobić sobie część materiałów, (czytaj dalej…)

choćby po to, żeby dokonać właściwych wyborów przy zakupie i od pierwszych kroków mieć wsparcie. Jeśli masz już pszczoły, to na każdym etapie to wsparcie się przyda. Im wcześniej, tym lepiej, bo im bliżej zimy, tym mniejsze możliwości wpływania na jakość zimowli.

Czy ten kurs jest drogi? Inwestycja w wiedzę zawsze się opłaca, zwraca się w przezimowanych rodzinach, czy zbiorach miodu. Mało tego, (czytaj dalej…)

kiedy policzysz czas i koszty dojazdów lub ceny kursów stacjonarnych to przekonasz się, że nasza cena jest bardzo atrakcyjna. Ponadto możesz skorzystać z naszej oferty rabatowej dostępnej dla kursantów.

Czy zaczynając kurs muszę już mieć pszczoły? Nie wszyscy uczestnicy kursu rozpoczynają go posiadając własne pszczoły. Naukę można, ale (czytaj dalej…)

nie trzeba rozpocząć wcześniej, a potem w miarę potrzeb wracać do wcześniejszych lekcji. Dostęp do kursu masz tak długo jak tylko będzie on istniał, więc możesz wracać do lekcji i materiałów ile tylko i kiedy potrzebujesz.

Czy da się nauczyć pszczelarstwa przez Internet? Będąc na zajęciach praktycznych bezpośrednio w pasiece przez kilka dni lub (czytaj dalej…)

tylko kilka razy w roku i tak wszystkiego nie zobaczysz na własne oczy. Tak na prawdę, sam musisz wykonać wszystkie prace, żeby dobrze zrozumieć co się dzieje z rodziną pszczelą. Forma kursu, w którym przechodzisz przez kolejne etapy nauki w ciągu roku, oglądając filmy instruktażowe i jednocześnie praktykując w swojej pasiece jest bardzo skuteczna. W razie jakichkolwiek wątpliwości masz opiekę doświadczonego pszczelarza. Na spotkaniach omawiamy wszelkie wątpliwości a w sytuacjach nagłych jesteśmy dla Ciebie pod telefonem, możesz nawet zrobić zdjęcia lub połączyć się z wideo ze swojej pasieki.

Czy otrzymam dyplom i czy muszę zdać egzamin? Otrzymasz dyplom, który możesz pobrać po ukończeniu wszystkich lekcji i zdaniu (czytaj dalej…)

prostego testu. Test jest tylko dla Ciebie i ma pomóc utrwalić Ci najważniejsze informacje, możesz wypełnić go w swoim czasie albo w ogóle. Nie uzyskasz po tym kursie tytułu zawodowego, choć poziom wiedzy z pszczelarstwa mógłby Ci na to pozwolić to jednak nie obejmuje on programu z zakresu rolnictwa. Tytuł zawodowy otrzymujesz wyłącznie po szkole zawodowej lub technikum. Jest też wiele nierozumień w tym temacie i często okazuje się, że robienie kursu “dla samego papierka” nie ma większego sensu.

Otrzymasz PDF z kartą podarunkową, możesz podarować ją w formie elektronicznej lub wydrukować.

Osoba obdarowana otrzyma od nas dostęp do kursu.

Scroll to top