Szanowni Klienci, informujemy, że na mocy umowy z dnia 08.02.2024 przejęcia Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa w rozumieniu w rozumieniu art. 55(1) ustawy z 23.04.1964 r. - Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1145), nowym właścicielem apiportal.pl wraz z platformą edukacyjną i sklepem internetowym pod domeną kurspszczelarski.pl jest Fundacja ETER To nadal ten sam zespół, ale zmieniliśmy formę działalności i dlatego powstał nowy podmiot. W związku z powyższym Fundacja ETER od dnia 16.02.2024r jest nowym administratorem Państwa danych osobowych. Państwa dane będą przetwarzane wyłącznie w zakresie, w którym wyrażona została zgoda lub, które wynikają z regulaminu strony i polityki prywatności obowiązującej w dniu założenia konta lub złożenia zamówienia na danej ze stron bądź zapisu na newsletter.. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w każdej chwili wnieść prośbę o usunięcie Państwa danych dotyczących zamówienia lub założonego konta lub zapisu do newslettera pod adresem kontakt@kurspszczelarski.pl Mamy nadzieję, że założenie Fundacji otworzy nam nowe możliwości działania. Już wkrótce pojawią się nowe inicjatywy i treści dlatego zapraszamy serdecznie do dalszego korzystania z naszych portali. Dziękujemy także za Państwa poświęcony czas na zapoznanie się z informacją i życzymy wszystkiego najlepszego! Dismiss

0.2.1. Określ swój cel, potrzeby i możliwości fizyczne

SPIS TREŚCI:

  1. Określenie celu
  2. Wybór ula i rasy pszczół
  3. Określenie swoich możliwości i ograniczeń fizycznych
  4. Określenie swoich możliwości czasowych
  5. Alergie

NOTATKA:

Alergie:

  • MIT 1 – jeśli po pierwszym użądleniu nie występuje wstrząs lub reakcja uogólniona tzn., że nie jesteś uczulony – NIE PRAWDA! Statystycznie osoby często żądlone nabierają odporności, jednak u osób mniej żądlonych objawy uogólnione potrafią wystąpić nawet po kilku latach. 
  • MIT 2 – duża miejscowa opuchlizną oznacza uczulenie – NIE PRAWDA, dopiero reakcja uogólniona poza miejscem ukąszenia powinna budzić niepokój i jest wskazaniem do badań w kierunku alergii. Wcześniej nie dostaniemy takiego skierowania.
  • MIT 3 – alergia oznacza rezygnację z pasieki – NIE PRAWDA – zawsze jest to zwiększone ryzyko, ale można się odczulać, zabezpieczyć w leki u lekarza alergologa.
  • Jad błonkoskrzydłych jest silnym alergenem, należy zachować pokorę ZAWSZE a szczególnie po zimie, kiedy organizm jest odzwyczajony od jadu.

Ciekawostka na temat jadu pszczelego w publikacjach naukowych: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12067099/

Masz pytania do tej części?

Scroll to top